wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Nowe możliwości, które zapewnia szkoła policealna

Człowiek nigdy nie jest za stary na to, aby zdobyć nową wiedzę. Właściwie to można powiedzieć, że każdy przez całe życie jest w stanie się czegoś nauczyć. Można pójść o krok dalej i zdecydować się na naukę w szkole policealnej. Jest do wyboru wiele takich placówek, które dedykowane są dla osób dorosłych. Dzięki nim będzie można stworzyć przed sobą zupełnie nowe możliwości. Szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę rynek zawodowy. Co należy wiedzieć na temat bezpłatnej szkoły policealnej?

Kierunki w bezpłatnej szkole policealnej

Bezpłatna szkoła policealna w Lublinie jest miejscem, gdzie mogą zgłaszać się wszystkie chętne osoby dorosłe. Do podjęcia nauki nie jest potrzebny egzamin dojrzałości. Szkołą oferuje możliwość podjęcia nauki na różnych kierunkach. Wśród nich można wymienić np. technik sterylizacji medycznej, higienistkę stomatologiczną, asystentkę stomatologiczną. Chcąc poznać wszystkie kierunki, które oferowane są w szkole policealnej, można wejść na stronę https://centrumksztalceniaedu.pl/. Kursy skierowane są do absolwentów szkół ponadpodstawowych. Niezależnie od tego czy będzie to liceum, szkoła branżowa lub technikum. Wystarczy mieć ukończone osiemnaście lat, aby móc zapisać się na jeden z kierunków.

Tytuł zawodowy

Ważną kwestią jest to, że po zakończeniu każdego kursu organizowany jest egzamin, który stanowi podsumowanie wiedzy zdobytej w szkole. Pozytywnie zaliczony egzamin pozwala na otrzymanie zaświadczenia zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych. To możliwość zdobycia kolejnego tytułu zawodowego, np. terapeuty zajęciowego, opiekuna medycznego. Jest to bardzo ważne, ponieważ w wielu miejscach potencjalni pracodawcy biorą pod uwagę tylko tych kandydatów, którzy mają takie papiery, poświadczające zdobyte przez nich umiejętności. Ważną częścią takich kursów są ćwiczenia praktyczne, które odbywają się w szkole lub w wybranych punktach wyznaczonych przez szkołę. Liczy się nie tylko teoria, ale przede wszystkim ćwiczenia praktyczne.

Dla kogo dobrym pomysłem będzie szkoła policealna?

Z pewnością dla tych osób, które myślą o zdobyciu nowego zawodu. Rynek pracy stawia wobec kandydatów różne oczekiwania. Czasem zdobycie zatrudnienia w wyuczonym zawodzie nie jest możliwe. Warto więc wziąć pod uwagę możliwość przebranżowienia, co też umożliwia bezpłatna szkoła policealna. Kierunki medyczne cieszą się dużą popularnością i jest duże zapotrzebowanie na osoby, które będą w stanie zadbać o higienę lub też sterylizację.

Bezpłatna szkoła policealna to także oferta dla osób, które czują, że wykonywany do tej pory zawód nie sprawia im tak dużej przyjemności i chcą spróbować czegoś nowego. Co więcej, na okres trwania nauki (która najczęściej odbywa się w piątki i soboty) nie trzeba rezygnować z aktualnej pracy. Szkołę i pracę zawodową będzie można ze sobą połączyć, a po zdanym egzaminie będzie można pomyśleć o zmianach.

Studia czy szkoła policealna?

Wybór uzależniony jest od własnych potrzeb. Nauka na studiach to przynajmniej trzy lata lub pięć, wszystko zależy od stopnia. Kursy zawodowe oferowane przez bezpłatną szkołę policealną to maksymalnie cztery semestry, czyli dwa lata. Wszystko zależy od wybranego kierunku. Niektóre zapewniają naukę tylko przez jeden rok, więc nowy zawód będzie można zdobyć w szybkim czasie. Jeżeli więc komuś zależy na czasie, to lepszą opcją będzie bezpłatna szkoła policealna.