wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Sport lekiem na pochmurne dni

Od dawna jesteś zdeterminowany, aby zorganizować czas dla siebie, poświęcając kilka chwil w tygodniu na aktywność sportową. Czy wiesz, że nadejście chłodniejszej i ponurej pogody to idealny moment, aby kontynuować wysiłki lub po prostu zacząć? Okres zimowy jest już męczący, a wysiłek sprawi, że nie będziesz odczuwać przytłoczenia zimową aurą.

Przeczytaj również dlaczego sport jest ważnym aspektem naszego życia https://www.enowy.pl/dlaczego-sport-jest-tak-wazny-w-naszym-zyciu/

1. Uprawiaj sport

Rozpoczęcie jest trudnym przejściem, wymagającym odwagi i motywacji. Jeśli jednak chcemy zoptymalizować nasze wysiłki, sport wymaga od nas regularności i rygoru. Kluczem do sukcesu jest postęp we własnym tempie poprzez wyznaczanie osiągalnych i skutecznych celów długoterminowych. Aby przyjąć tę zrównoważoną dynamikę, radzimy wyznaczyć sobie w tygodniu przedziały czasowe, które pozwolą ci być wytrwałym.

2. Uprawiaj sport, aby walczyć z sezonową depresją

Okresowi zimowemu często towarzyszy okres lekkiej i umiarkowanej depresji. Pozostajemy w zamknięciu, ograniczamy nasze wyjścia. Spędzanie wolnego czasu na uprawianiu sportu spowoduje, że uwolnimy endorfiny, hormon przyjemności.

Krótko mówiąc, regularne ćwiczenia uwolnią Cię od napięć napotykanych w ciągu dnia. Jest to więc na przykład idealne przejście między pracą a powrotem do domu. Pod koniec dnia poczujesz się zrelaksowany i spełniony, ponieważ wdrożyłeś dla siebie korzystne działanie!

3. Ćwicz, aby wzmocnić serce i wzmocnić ciało

Ćwiczenia wzmacniają mięśnie sercowo-naczyniowe. Dzięki temu lepiej wspieramy wytrwałe i codzienne wysiłki przez resztę roku. Ponadto udowodniono, że sport, gdy jest zimno, tonizuje ciało i czyni go mniej podatnym na niektóre wirusy.

4. Ćwicz regularnie, aby być aktywnym przez cały rok

Wstrzymując trening w chłodniejszych porach roku, ryzykujesz utratę nabytej wytrzymałości. Jeśli ostatniego lata podjęliście wysiłek to przede wszystkim pozostańcie na dobrej drodze. Zima nie jest powodem, aby rezygnować ze sportu. Podejmij aktywność, która jest dla Ciebie zabawą, która pomoże Ci utrzymać dobrą formę.