wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Aromaterapia, nieskończone źródło dobrego samopoczucia

Nie ma to jak codzienne używanie olejków eterycznych. Czy to w domu, czy w biurze, dyfuzja olejków eterycznych jest korzystna, a jej pozytywne efekty są szybko odczuwalne. Dziś, gdy dobre samopoczucie jest w centrum indywidualnych problemów, olejki eteryczne nabierają pełnego znaczenia.

Co to jest rozproszony olejek eteryczny?

Olejek eteryczny definiuje się jako zestaw aromatycznych substancji lotnych, które będą wdychane przez nos i wychwytywane przez nasze receptory węchowe. Te aromatyczne cząsteczki będą oddziaływać na nasz mózg, w bezpośrednim związku z naszą pamięcią i emocjami. W ten sposób zapachy mogą powodować w nas wymierne efekty fizjologiczne, takie jak zmiana poziomu hormonów regulujących apetyt, produkcję insuliny, poziom stresu, koncentrację.

Wdychane i wchłaniane olejki eteryczne wpływają zatem na nasze emocje i zachowanie. To po prostu aromaterapia węchowa. Ich dyfuzja odbywa się za pomocą dyfuzora elektrycznego.

Po co używać olejków eterycznych?

Każdy z olejków eterycznych zawiera ponad 200 substancji aktywnych. Mają więc wiele zalet, które łagodzą nasze codzienne dolegliwości. Pomagają oczyścić i odkazić powietrze, poprawić koncentrację i walczyć ze zmęczeniem, chronić przed infekcjami. zrelaksować się po długim dniu w pracy, spać spokojnie… kilka minut może pojawić się pozytywne uczucie!

Jak postępować z aromaterapią?

Dla idealnej dyfuzji zapachu, w dyfuzorze zapachowym potrzebne są od 4 do 5 kropli olejków eterycznych. Transmisja może trwać maksymalnie godzinę. Ważne by w pobliżu nie przebywały zwierzęta. Ze względu na swój wyczulony węch, olejki mogą być dla nich nie przyjemne. A niektóre mogą wręcz im zaszkodzić.

Olejki eteryczne: dodatkowe wskazówki

Olejki eteryczne wspaniale nadają się również do innych czynności. Możesz już na zawsze zapomnieć o płynie do prania. Zamiast niego dodaj kilka kropli olejku eterycznego wymieszanych z połowa szklani octu. Pranie będzie pięknie pachniało a Ty zadbasz o środowisko.

Wiosenne porządki? Wlej do spryskiwacza ocet i dodaj ulubiony olejek eteryczny. Taką miksturą możesz odświeżyć praktycznie każdą powierzchnię. Olejki świetnie sprawdzają się również podczas odkurzania. Dodaj kilka kropli do worka lub na filtr. Zapach rozniesie się po pomieszczeniu.