wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Jak poradzić sobie z nadmiarem obowiązków i stresu?

Czasami, nawet często, trudno jest się skoncentrować w pracy. Lista rzeczy do zrobienia nie kurczy się sama i nie wiesz, gdzie się zwrócić. Chciałbyś oczyścić głowę, ale nie możesz. Im więcej czasu mija, tym bardziej odczuwasz osadzające się w tobie pewne napięcie.

Możesz być pewien, że istnieją wskazówki i triki, które pomogą Ci się zrelaksować i znaleźć spokój, którego potrzebujesz, aby stawić czoła swoim zadaniom POJEDYNCZO.

 

Zostań Zen i znajdź motywację o poranku

Już jutro daj sobie możliwość spokojnego rozpoczęcia dnia. Nie wstawaj więc w ostatniej chwili, aby dać sobie czas na spokojne przygotowanie. Jedz we własnym tempie, zrelaksuj się pod prysznicem, rozciągnij się i ubierz. Jest to sposób na zapewnienie osobistego spokoju przed nadejściem burzy. Jedno jest pewne, będziesz pełen energii i gotowy na dzień.

 

Skup się na sporcie, ale w swoim rytmie

Pewnie mówisz sobie, sport, sport, zawsze chodzi o sport… Ale to jest inna rzeczywistość. Regularne uprawianie odpowiedniej aktywności sportowej niesie ze sobą wiele korzyści dla naszego samopoczucia i w tym przypadku zdolności do efektywnego relaksu. Więc wstań, najwyższy czas zaczerpnąć świeżego powietrza przez 5 minut lub zaplanować 30 minut ćwiczeń podczas przerwy na lunch.

 

Pozostań zen i skup się na muzyce

Muzyka to skuteczny sposób na stworzenie osobistej przestrzeni relaksu. Wybierz kojącą muzykę, która załagodzi Twoje nerwy. Pamiętaj, że możesz jej słuchać praktycznie wszędzie. Trafnym stwierdzeniem w tym przypadku są słowa, że „muzyka łagodzi obyczaje”. Jest lekiem właściwie na wszystko.

Dzięki dobrej organizacji jesteśmy w stanie zrelatywizować i uporządkować nasze priorytety na dany dzień. Dobra wizja zadań do wykonania może naprawdę pomóc spojrzeć na sprawy z odpowiedniej perspektywy, obniżyć poziom stresu, a tym samym skupić się na pracy.