wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Wyprawka dla studenta – co może się przydać?

Zakup wyprawki do szkoły kojarzy się przede wszystkim ze szkołą podstawową. Nie oznacza to jednak tego, że studenci nie potrzebują rozmaitych artykułów oraz przyrządów. Warto jest zakupić je w okresie promocji i wyprzedaży, tak aby zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Poniżej przedstawiono kilka wskazówek, które z pewnością okażą się pomocne. Należy jednak pamiętać, że część rzeczy będzie musiała zostać zakupiona po rozpoczęciu roku akademickiego. Dotyczy to w szczególności kierunków technicznych oraz artystycznych, ale nie tylko.

Kołonotatniki i notesy

Studenci zwykle nie używaj standardowych zeszytów, tak jak w szkole średniej. Ci, którzy zdecydowali się na jeden „zeszyt do wszystkiego” powinni postawić na wysoką jakość. Solidny kołonotatnik to wydatek kilkudziesięciu złotych, jednak przetrwa on w nienaruszonym stanie długi czas. Dodatkowym atutem jest możliwość szybkiego wyrwania kartki. Niektóre kołonotatniki podzielone są na kilka części, co ułatwia organizacje treści i notatek. Na studiach przydatne są również wszelkie notesy i kalendarze, gdzie można zapisać ważne informacje.

Teczki i segregatory

Teczki na notatki znacząco ułatwiają studenckie życie. Ogromna ilość kserówek sprawia, że łatwo się pogubić lub stracić potrzebne do nauki materiały. Warto również posiadać segregatory z wkładami (można zakupić je osobno). Już po pierwszym miesiącu liczba kartek i zapisków będzie ogromna, więc podstawą jest utrzymanie porządku.

Przyrządy do pisania

Na studiach używa się przede wszystkim czarnych oraz niebieskich długopisów, jednak kolorowe przyrządy do pisania sprawią, że notatki będą przejrzyste i czytelne. Nie można nie wspomnieć również o zakreślaczach. Dłuższa lista obowiązuje na studiach związanych z rysunkiem technicznym lub artystycznym. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzić stronę uczelni. Być może znajduje się na niej lista niezbędnych elementów. Wiele osób wstrzymuje się z zakupami do pierwszych zajęć. Prowadzący z pewnością zdradzi, jakie przyrządy się przydadzą, a z jakich można zrezygnować.