wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Woda jest źródłem życia. Uczmy się ją oszczędzać!

Istotne jest, aby każdy nauczył się oszczędzać wodę w domu, aby prędkość jej pobierania nie przekroczyła czasu reprodukcji i wzrostu tego zasobu, który nie jest niewyczerpany. Bardzo ważne jest, aby nauczyć się ograniczać marnotrawstwo. Zaczynając od drobnych codziennych kroków w celu racjonalnego i świadomego spożywania wody pitnej, która ma wymierne korzyści dla środowiska.

Oto 9 prostych wskazówek, które należy stosować każdego dnia, aby znacznie zmniejszyć nasz ślad wodny na planecie:

  1. Zakręcaj krany podczas mycia zębów lub golenia. Ten prosty środek ostrożności pozwala na zaoszczędzenie 6 litrów wody na minutę.
  2. Skróć czas prysznica. Naprawdę fajnie jest tracić trochę czasu pod strumieniem gorącej wody. Ale trzeba pamiętać, że każda minuta spędzona pod prysznicem zużywa od 6 do 10 litrów wody. Dlatego bardzo ważne jest, aby uważać na czas, który wykorzystujemy na mycie. Mając na uwadze te dane, być może będziemy mogli również bardziej punktualnie przyjechać na zajęcia.
  3. Zwróć uwagę na spłuczkę toaletową. Tradycyjne mają pojemność 12 litrów. Modele dostępne na rynku umożliwiają wybór między 6 a 12 strumieniem w zależności od potrzeb, co pozwala zaoszczędzić około 26 000 litrów wody rocznie.
  4. Wybierz prysznic od długich kąpieli w wannie. Dzięki temu zabezpieczeniu możliwe jest zmniejszenie zużycia wody o 75% .
  5. Napraw przeciekające krany. Dzięki interwencji hydraulika w ciągu kilku minut można rozwiązać problem, który powoduje ubytki 21 000 litrów wody rocznie na każdy kran.
  6. Do żelazka użyj wody z osuszacza lub klimatyzatora. Oprócz oszczędności na rachunkach, ten środek ostrożności wydłuża żywotność urządzenia, ponieważ jest całkowicie pozbawione kamienia.
  7. Czyść pralkę i zmywarkę tylko wtedy, gdy są w pełni załadowane. Takie przewidywanie zaowocuje oszczędnościami energii elektrycznej poprzez zmniejszenie zużycia wody o 8200 litrów rocznie.
  8. Ponownie wykorzystaj wodę usuniętą z akwarium. Można jej używać do podlewania roślin, ponieważ jest bogata w nawozy. Oprócz oszczędzania wody zobaczysz, jak Twój domowy ogród rośnie bujnie jak nigdy dotąd.