wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Jak szybko zorganizować przeprowadzkę do miasta studenckiego?

Mogłoby się wydawać, że przeprowadzka do miasta studenckiego to pikuś, ale nie jest to prawdą. Faktem jest, że do przewiezienia jest całkiem sporo rzeczy, a część z nich (np. pościel) zajmuje dużą ilość przestrzeni. Wielu studentów wprowadza się do nowego lokum pod koniec września, tak aby nie płacić za wakacyjny wynajem. Nie masz pojęcia, jak zaoszczędzić czas oraz pieniądze? Ten wpis z pewnością Ci w tym pomoże! Nie każdy może liczyć na pomoc rodziny lub znajomych.

Wynajem samochodu lub busa

Wypożyczalnie samochodów na godziny stanowią znakomitą opcją dla tych, którzy nie posiadają własnego pojazdu. Wystarczy jedynie prawo jazdy kategorii B, aby szybko i relatywnie tanio przewieźć niezbędne rzeczy do studenckiego mieszkania. To, jakie auto sprawdzi się najlepiej jest kwestią indywidualną. Zazwyczaj wystarczy samochód osobowy, który ma pojemny bagażnik. Może jednak okazać się, że lepszą opcją będzie klasyczny dostawczak. Będzie on odpowiedni dla tych, którzy muszą zabrać ze sobą sprzęty lub meble. Koszt zależy w dużej mierze od regionu. Warto znaleźć wypożyczalnię, która oferuje uczciwe stawki.

Bla Bla Car

Kolejną opcją jest Bla Bla Car – oczywiście, istotne jest, aby omówić z kierowcą wszystkie kluczowe kwestie dotyczące przejazdu. W innym przypadku może on np. zabrać więcej osób, co zmniejsza przestrzeń bagażową. Najlepiej wybrać kogoś, kto oferuje samochód sporych rozmiarów. Należy również sprawdzić cenę. Omawiane rozwiązanie jest najkorzystniejsze w przypadku, gdy dystans pomiędzy miastami nie jest zbyt duży. Nie zaszkodzi sprawdzić, czy wynajęcie busa nie będzie tańsze.

Grupy w mediach społecznościowych

W mediach społecznościowych funkcjonują grupy zrzeszające studentów z danych miast. Bez trudu można znaleźć osobę, która pomoże w przeprowadzce. Bardzo często nie wymaga ona dużej opłaty, co usatysfakcjonuje tych, którzy nie posiadają zbyt dużej ilości gotówki. Dodatkowym atutem jest możliwość nawiązania nowych znajomości.