wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Pierwsze kroki w nowym mieście – jak się odnaleźć?

Przeprowadzka na studia do nowego miasta może generować zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje. Wiadomym jest, że dla wielu osób stanowi ona źródło stresu. Mogłoby się wydawać, że odnalezienie się w innej rzeczywistości jest trudne. Nic bardziej mylnego! To tylko kwestia czasu, jednak omawiany proces można przyśpieszyć. Warto wspomnieć, że wiele młodych osób ma kompleksy związane z pochodzeniem. Dotychczasowe miejsce zamieszkania nie powinno być powodem do wstydu.

Długie spacery po okolicy

Pierwszym etapem jest dokładne poznanie okolicy. Każdego dnia warto jest udać się na długi spacer, dzięki któremu można poznać np. rozmieszczenie punktów usługowych. Nie zaszkodzi również sprawdzić, jak wyglądają dojazdy na uczelnię. Dotyczy to w szczególności tych, którzy mają zamiar przemieszczać się komunikację miejską. W dzisiejszych czasach poznawanie nowego otoczenia jest o wiele łatwiejsze, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wystarczy mieć przy sobie naładowanego smartfona z nawigacją. Nikt nie dowie się, że jesteśmy tutaj nowi. Na szczęście czasy papierowych map minęły bezpowrotnie.

Nawiązanie nowych znajomości

Nowe miejsce zamieszkania wiąże się z poznaniem nowych osób. Warto być otwartym na znajomości, gdyż to właśnie dzięki nim łatwiej się przyzwyczaić do innego otoczenia. Nie musisz czekać na rozpoczęcie nowego roku akademickiego! Warto jest mieć przyjaciół także spoza uczelni. Wystarczy dołączyć do grup w mediach społecznościowych, gdzie można np. umówić się na piwo lub wspólną jazdę na rolkach. Do znajomości zawartych przez internet należy jednak podejść z należytym dystansem. Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie.

Pomoc najbliższych

Nie od dziś wiadomo, że pierwsze kroki są najtrudniejsze. Jeśli na samą myśl o przeprowadzce oblewa Cię pot, to poproś o pomoc najbliższych. Być może wsparcie rodziny lub przyjaciół uprzyjemni Ci oswajanie się z nowym miejscem. Mogą oni spędzić z Tobą kilka dni w mieście studenckim, aby wspólnie poznać okolicę i odkrywać ciekawe lokalizacje.