wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

A co robić w wolnym czasie? Konsole stanowią świetny wybór. Przeczytaj!

Podczas studiów warto systematycznie przyswajać materiał, tak aby nie mieć zaległości i nie zarywać nocy podczas sesji egzaminacyjnej. Oczywiście jest to dużo łatwiejsze po swojej pierwszej sesji, kiedy już przejdziemy chrzest bojowy i przekonamy się, że nauka na ostatnią chwilę nie jest aż tak wydajna jak mogłoby się to wydawać.

Jeśli mamy spędzać czas na regularnej nauce, to warto też pomyśleć nad czasem i nad sposobem jak odpocząć od tej nauki, w końcu nie samą nauką człowiek żyje. Za razem wielkie imprezy też nie sprzyjają nauce, gdyż zazwyczaj po nich łagodnie mówiąc po obudzeniu nic nam się nie chce, jeśli w ogóle uda nam się wstać przed południem.

Wiec jak zrelaksować się i nie poczuć Sahary w ustach dnia następnego? Z pomocą przychodzą nam gry. Jako studenci raczej nie będziemy dysponowali jakimś przesadnie dużym budżetem z tego powodu postaram się omówić dwie dość tanie opcje.

Nintendo Switch i Xbox Series S

Mowa tu o Nintendo Switch oraz Xbox Series S + dodatkowy kontroler. Obie konsole mają wyjście HDMI dzięki czemu podłączymy je do telewizora, monitora lub do zwykłego taniego projektora HD ready (720p). Czemu takie konsole a nie Series X lub PlayStation 5? Wybór jest dość oczywisty chodzi o cenę. Obie konsole kupimy dość tanio zwłaszcza produkt amerykańskiego giganta jest często dostępny na wyprzedażach wraz z dodatkowym kontrolerem.

Pewnie chcecie wiedzieć też, dlaczego konsole? Ponieważ potrafią zapewnić sporo zabawy, która pozwoli odstresować się nam po zajęciach czy nauce. Dodatkowo możecie to robić w większym gronie. Możecie grać razem w co-opie (jako jedna drużyna lub przeciw sobie). Zwłaszcza japońska konsola została stworzona z myślą o grze w tego typu gry na jednej konsoli.

A w co można grać? Gier na dwie osoby znajdziemy trochę, aczkolwiek wszystko już będzie zależało od naszych preferencji. Do wyboru mamy:

  • Gry sportowe jak symulatory piłki nożnej, koszykówki (FIFA; PES; NBA 2K)
  • Bijatyki (Mortal Kombat; Injustice; Super Smash Bros; Dragon Ball Fighter; Cobra Kai)
  • Wyścigi (CTR Nitro Fueled, Mario Kart, F1)
  • Strzelanki (Gears of War, Borderlands 3)
  • LEGO (praktycznie wszystkie gry z sympatycznymi ludzikami)
  • Gry imprezowe (Overcooked; Mario Party; 123 Switch, Tetris)

Wybór wiec tak naprawdę zależy od waszych preferencji wiec, jeśli wolicie gry z uśmiechniętym wąsatym hydraulikiem i inne gry raczej rodzinne to wybierzcie konsolę Nintendo. Jeśli wolicie bardziej mroczne gry jak Gears of War wybierzcie konsolę Microsoftu.