wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Chcesz dowiedzieć się, jak krok po kroku zwiększać poczucie własnej wartości?

Poniżej zawarto kilka rad, które pomogą ci poprawić sposób postrzegania siebie, a tym samym zwiększyć twoją samoocenę.

Oto niektóre z najważniejszych:

  • Przestań myśleć, że ci się nie uda, to ci nie pomoże, więc po prostu sabotujesz siebie;
  • Małe kroki każdego dnia: nie myśl o robieniu dużych skoków, ale zacznij od małych rzeczy i postaw sobie za cel ich wykonanie;
  • Kiedy podejmujesz zobowiązanie, zakomunikuj to komuś, będzie to zachętą do uniknięcia rozczarowania;
  • Weź zwierzaka, nauczy Cię opiekować się kimś oprócz Ciebie i każdego dnia potwierdzi, że jesteś w stanie żyć dalej;
  • Naucz się oddychać, dotleniaj swój mózg;
  • Bądź użyteczny dla innych.
  • Wydaje się to dziwne, ale największym wrogiem twojego życia jesteś ty. Dokładnie, ponieważ przez większość czasu obwiniasz sąsiada za nieosiągnięcie celu, to nie do końca prawda.

 

Odpowiedz sobie na pytanie: ile razy dziennie, w miesiącu, w roku myślałeś, że nie zdążysz?

Czy wiesz, co się dzieje, gdy tak myślisz? Zaczynasz działać podświadomie, oczywiście, aby udowodnić sobie, że nie jesteś w stanie czegoś zrobić, a gdy twoja myśl staje się rzeczywistością, potwierdzasz swoją hipotetyczną nieudolność. Tyle że nie jest to pozytywne potwierdzenie, ale takie, które bardzo obniża twoją samoocenę.

Nie od razu Rzym zbudowano: nie myśl o przejściu od 0 do 100 w dwie sekundy. I tak, dziś największym problemem jest właśnie to, że chce się wszystkiego natychmiast, a później zdaje sobie sprawę, że może czegoś brakuje. Zacznij od małych rzeczy, nie myśl o zbudowaniu Rzymu w jeden dzień, ale zastanów się, jak zbudować pierwszy pałac. Spraw, aby był solidny, a następnie pomyśl o zaprojektowaniu następnego, być może z kilkoma dodatkowymi szczegółami.

Adopcja kota lub psa jest wyzwaniem, ale bardzo ci to pomoże. Jest inne życie, które zależy od Ciebie, które czeka na Ciebie, kiedy nie chcesz wracać do domu, które czeka, aż każdego ranka wstaniesz z łóżka, aby je nakarmić. Dbanie o inne życie pomaga pamiętać, że nie zawsze musisz myśleć o sobie.