wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Jak przygotować się do matury z angielskiego?

Internetowe kursy

Ćwiczenia realizowane za pośrednictwem komunikatorów online stanowią świetną opcję dla osób, mających wiele zajęć pozalekcyjnych. W kursach można bowiem uczestniczyć nie tylko w domu, ale i autobusie, pociągu itd. Wiele szkół oferuje specjalne kursy ukierunkowane na przygotowanie uczniów do egzaminu dojrzałości. Zajęcia angielskiego online realizowane są w małych grupach o konkretnym poziomie zaawansowania. Lekcje są intersujące, gdyż w trakcie ich trwania wykorzystuje się nie tylko podręczniki, ale również prezentacje oraz filmy. Szkoły językowe Lincoln starają się ponadto zatrudniać native speakerów, mogących zapoznać uczniów z oficjalnymi zwrotami oraz słownictwem użytkowanym na co dzień w krajach anglojęzycznych. Warto zaznaczyć, że zajęcia online generują mniejsze koszty niż standardowe kursy. Nie trzeba bowiem wydawać pieniędzy na dojazd do placówki edukacyjnej. Wiele podręczników dostępnych jest ponadto online.

Kanały YouTube

Wielu lektorów, starając się odpowiedzieć na zapotrzebowanie uczniów, udostępnia w internecie filmy edukacyjne. Odwiedzając kanały wirtualnych nauczycieli, można zatem w łatwy sposób poprawić swoje umiejętności językowe. Filmiki cechuje merytoryczność i w trakcie ich trwania poruszone są najważniejsza zagadnienia Pod materiałami można dodawać komentarze, dotyczące szczególnie trudnych kwestii. Platforma YouTube pozwala na ustawienie powiadomień, informujących o nowo udostępnionym filmie. Istnieje zatem niewielkie ryzyko powstania zaległości, wymagających nadrobienia.

Istnieje wiele metod przysposobienia materiału, którego znajomość wymagana jest na egzaminie dojrzałości z języka angielskiego. Warto pamiętać, by przy wyborze odpowiedniej opcji kierować się własnymi preferencjami oraz opiniami osób, które zdecydowała się skorzystać z konkretnego rozwiązania.