wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Co student może robić w wolnym czasie?

Nadmiar wolnego czasu może okazać się kłopotliwy. Zaleganie przed ekranem telewizora lub laptopa nie jest dobrym pomysłem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadrobić zaległości w oglądaniu filmów i seriali, jednak możliwości jest o wiele więcej. Warto podkreślić, że nie wszystkie młode osoby kochają imprezy i domówki. Poszukujesz interesujących form aktywności? Ten wpis jest właśnie dla Ciebie! Ważne jest, aby znaleźć coś, co sprawia prawdziwą przyjemność.

Kursy i szkolenia

Mogłoby się wydawać, że najlepsze kursy i szkolenia generują wysokie opłaty, jednak nie jest to prawdą. Bez trudu można znaleźć tanie zajęcia, a nawet bezpłatne warsztaty. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy stawiają na samorozwój. Uzyskane certyfikaty mogą okazać się przydatne np. podczas szukania pracy. Należy zaznaczyć, że dodatkowe zajęcia wcale nie muszą być związane z kierunkiem studiów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby informatyk uczył się fotografii, ceramiki lub projektowania ubioru. Pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń, więc wszystko zależy od osobistych upodobań.

Zajęcia sportowe

Lubisz aktywność fizyczną? Zapisz się na zajęcia sportowe! Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, wspinaczka, boks – szeroki wybór dyscyplin sprawia, że każdy znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Studenci, którzy nie posiadają wolnej gotówki powinni pamiętać, że w wielu miejscach (np. na uczelni) organizowane są darmowe zajęcia. Ruch to zdrowie! Kształtowanie sylwetki to tylko jedna z wielu zalet. Systematyczne ćwiczenia wspomagają prawidłowa pracę organizmu.

Projekty studenckie

Na wielu uczelniach istnieją tzw. koła studenckie, które zrzeszają osoby pasjonujące się daną dziedziną nauki (np. zarządzaniem zasobami ludzkimi, projektowaniem maszyn, robotyką). Jest to wyśmienita opcja, aby rozszerzyć swoją wiedzę, a tym samym umocnić swoją pozycję na rynku pracy. Należy dodać, że dodatkowa aktywność naukowa to nierzadko dodatkowe punkty podczas ubiegania się o stypendium.

Wolontariat

Wolontariat w szpitalu, domu opieki, domu dziecka, hospicjum, schronisku – to idealna propozycja dla osób, które lubią czuć się potrzebni. Faktem jest, że pomaganie innym niesie za sobą wewnętrzną satysfakcję. Żadna minuta spędzona w takim miejscu nie jest stracona. Czasami wystarczy niewiele, aby przyczynić się do szczęścia ludzi potrzebujących lub zwierząt. Inną formą pomocy jest organizowanie zbiórek – nie tylko pieniędzy, ale również niezbędnych artykułów. Dobro wraca!