wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Zastanów się nad minionym rokiem – stwórz swoje cele na nowy rok

Przed rozpoczęciem tysiąca projektów i celów na nowy rok, ważne jest, aby zastanowić się nad wydarzeniami, sukcesami i trudnościami, jakie napotkaliśmy w tym właśnie zakończonym.

W rzeczywistości nie możemy zapomnieć, że przed rozpoczęciem nowego roku mamy za sobą 12 miesięcy pełnych ważnych momentów do zastanowienia i które mogą być niezwykle ważne, aby zrozumieć, w jakim kierunku zmierzamy i jak możemy „dostosować ujęcie” i doskonalimy się, aby konkretnie realizować nasze projekty i marzenia.

 

Nadszedł więc czas, aby zadać sobie kilka pytań dotyczących minionego roku. Poniżej polecam niektóre z nich:

  • Jakie były najszczęśliwsze chwile w roku?
  • Jakich wrażeń doświadczyłem?
  • Jakie były najtrudniejsze momenty?
  • Jak udało mi się je pokonać?
  • Jakie cele lub zadania osiągnąłem w ciągu roku?
  • Jak udało mi się do nich dotrzeć?
  • Jakich celów nie udało mi się osiągnąć?
  • Dlaczego i gdzie mogę się poprawić?

 

Oczywiście możesz sam wybrać pytania, które najlepiej pasują do twoich przemyśleń na temat minionego roku.

Pisz, rysuj, twórz listy, wyrażaj siebie tak, jak lubisz najbardziej. Ważne jest, abyś był w stanie poświęcić odpowiedni czas na świadome przemyślenie minionego roku i znalezienie nowych pomysłów, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele.

 

Wybierz motyw na nowy rok

Może wydawać się to ciekawym fragmentem, ale wybór inspirującego tematu na nowy rok będzie bardzo pomocny w skupieniu uwagi na najważniejszych celach. Doda energii w chwilach największej rozpaczy. kiedy zaczniesz myśleć, że to wszystko nie ma sensu.

Nadanie tematu nowemu rokowi nie jest trudne, wystarczy wybrać słowo, frazę, obrazek, cytat, piosenkę. Jednym słowem dowolną formę wyrażenia, która może skutecznie zawrzeć jaka będzie Twoja życiowa filozofia dla nowy Rok.

Wyobraź sobie, że nadajesz swojemu filmowi noworocznemu tytuł, co chciałbyś wyrazić? Zastanów się głęboko i uwolnij swoją wyobraźnię.