wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

4 kroki do realizacji swoich marzeń

Niezwykle frustrująca może być konfrontacja ze swoimi lękami i pozwalanie, by stały się naszymi największymi ograniczeniami. Z tego powodu powstały 4 techniki, które pozwolą porzucić wszelkie wahania. Znajdziesz odwagę i energię, by ruszyć w realizację moich projektów i marzeń.

1. Stwórz poczucie „pilności”

„Poczucie pilności” to technika stosowana w marketingu. Kiedy chcąc przekonać klienta, aby nie odkładał zakupu na później, oferowane są mu oferty „nie do pominięcia” i ograniczone czasowo (kup w ciągu 24 godzin, aby uzyskać 50% zniżki!).

Jak możesz sobie wyobrazić, w konkretnych kontekstach sprzedażowych ta technika jest naprawdę skuteczna. To samo stanie się, jeśli zdecydujesz się jej użyć do walki z lękiem przed wiadomościami raz na zawsze!

Kiedy pierwsze negatywne myśli powrócą do Ciebie, stworzenie poczucia pilności będzie bardzo proste. Odpowiadaj na wątpliwości i obawy myśląc, że jeśli dalej odkładasz rozpoczęcie swoich działań i projektów, prędzej czy później będzie… za późno. Przekonaj swój umysł, że właściwy czas na rozpoczęcie jest TERAZ, a nie „jutro”.

2. Stwórz poczucie „zazdrości”

Aby stworzyć poczucie „zazdrości”, postaraj się jak najwięcej poinformować o działaniach, które chciałbyś podjąć. Zacznij podążać za tymi wszystkimi ludźmi, którzy już stoją na tej ścieżce, którą masz zamiar rozpocząć.

Ta praktyka pomoże Ci codziennie ścierać się z tymi wszystkimi ludźmi, którzy ciężko pracują, aby osiągnąć swoje cele i którzy z zaangażowaniem i wytrwałością osiągają to, co reprezentuje również TWOJE marzenie.

3. Pomyśl o możliwościach, które tracisz

Zamiast być jeszcze bardziej blokowanym przez myśl o tym co straciłeś, pomyśl, że każda chwila jest dobra, aby się zregenerować. Jeśli w przeszłości popełniłeś błąd polegający na utracie ważnych okazji, od teraz upewnij się, że to się nigdy nie stanie.

Rozpoczęcie czegoś nowego, bez względu na to, czy jest to prosty i mały biznes, czy ambitny projekt, zawsze wiąże się z pojawieniem się nowych możliwości.

4. „Żyjesz tylko raz!”

Żyje się tylko raz, więc życie trzeba przeżyć w pełni i dokładnie.