wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Roślina staje się najlepszym przyjacielem człowieka!

Oprócz tworzenia idealnej atmosfery w domu, rośliny pomagają poprawić samopoczucie psychofizyczne. Większość ludzi używa roślin po prostu dlatego, że są estetycznie pięknymi dekoracjami. Trzeba jednak pamiętać, że rośliny są również bardzo przydatne ze względu na wszystkie korzyści, jakie wnoszą do środowiska, w którym żyjemy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tych niesamowitych dobroczynnych działań: niektóre rośliny usuwają toksyny z powietrza, inne pomagają poprawić koncentrację itp.

Rośliny lecznicze

Wśród korzyści płynących z roślin jest z pewnością możliwość wykorzystania ich do określonych zabiegów. Na przykład Aloes jest znanym lekiem roślinnym. Może leczyć nasz organizm, a także ma inne bardzo przydatne właściwości, takie jak oczyszczanie powietrza w domu. Sok, który zawiera jest stosowany w leczeniu skaleczeń i oparzeń. Już w starożytnym Egipcie poznano właściwości tej rośliny i stosowano ją w leczeniu ran i infekcji.

Rośliny domowe oczyszczają powietrze

Rośliny mają silny wpływ na życie człowieka. Według niektórych badań NASA istnieje kilka rodzajów roślin, które pomagają oczyszczać powietrze, którym oddychamy, eliminując najbardziej niebezpieczne toksyny. Jednym z nich są na przykład skrzydłokwiat. Roślina ta jest bardzo popularna i ma wiele pozytywnych efektów. Ponadto jest bardzo łatwą w pielęgnacji odmianą.

Fikus jest kolejną z roślin, które należą do tej listy. Ta popularna roślina ozdobna o grubych, błyszczących liściach ma również korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Ten rodzaj figowca oczyszcza powietrze.

Produkcja tlenu we własnym domu

Kolejna informacja nie jest niczym nowym, ale jest to aspekt, który należy zawsze brać pod uwagę. Rośliny produkują tlen. Na przykład Sansewieria, znana również jako język teściowej, jest bardzo popularną rośliną domową, która jest w stanie nie tylko ozdobić każde pomieszczenie, ale także mieć ogromne korzyści dla zdrowia ludzkiego.

Wszyscy wiemy, że kiedy człowiek wydycha dwutlenek węgla, rośliny wykonują proces odwrotny, to znaczy produkują tlen. Wiele roślin robi to tylko w ciągu dnia, ale Sansewiera może to robić również w nocy, co czyni ją idealną rośliną do sypialni. Jeśli postawisz go około 2m od miejsca, w którym zwykle spędzasz dzień, odczujesz maksymalne korzyści.

Ponadto rośliny domowe nawilżają powietrze. Około 10% powietrza, którym oddychamy, jest nawilżane przez rośliny. Rośliny takie jak kaktusy czy sukulenty również przynoszą korzyści zdrowotne: gromadzą wodę i dlatego gwarantują utrzymanie wilgotności powietrza w pomieszczeniu.