wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Masz zmysł artystyczny? Rękodzieło może być nie tylko pasją ale i zarobkiem!

Rękodzieło to słowo o szerokiej definicji. Obejmuje wiele produktów wykonanych różnymi metodami, przy użyciu różnych materiałów i o olśniewającej gamie wzorów. Są jednak rękodzieła, które pod względem popularności są niemal „super rękodziełem”. To rzemiosło z niektórych dobrze znanych segmentów świata sztuki i rzemiosła. Zaangażowanie się w tworzenie tych super rzemiosł jest niezwykle korzystne z biznesowego punktu widzenia stanowiąc świetną alternatywę zarobkową dla studentów.

Oto krótka lista niektórych z najpopularniejszych i powszechnie akceptowanych zajęć rękodzielnictwa:

Haft. To wiekowe i wszechstronne rzemiosło. Haft można wykorzystać do przekształcenia czegoś zwyczajnego w piękne i jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki i rzemiosła. Cena, jaką otrzymuje rzemieślnik za swój wysiłek, zależy od finezji haftu, a także od oryginalnego przedmiotu, który jest wyszywany.

Patchwork. Patchwork to kolejna klasyczna i innowacyjna forma sztuki i rzemiosła. Może być używany do tego, aby wiele rzeczy wyglądało świetnie. Jest prosty i innowacyjny.

Produkcja świec. To jedno z najbardziej lubianych i powszechnie praktykowanych rzemiosł. Jednak, aby przekształcić go w biznes rzemieślniczy zarabiający pieniądze, będziesz musiał trochę przyspieszyć. Ręcznie robione świece sprzedają się za setki dolarów w sklepach i online. Co czyni je wyjątkowymi? Kilka rzeczy jak design, użyte materiały, zapach, wysoka jakość i dobry branding. Aby wytwarzać świece, które sprzedają się z dużym zyskiem, Ty również będziesz musiał upewnić się, że Twój produkt jest wysokiej jakości i ma dołączony przekaz brandingowy. Na przykład jednym z powszechnych znaków towarowych stosowanych w przypadku świec jest ich specjalny aromat lub naturalny zapach, który jest reklamowany jako przynoszący pewne korzyści lecznicze.

Tkactwo. Tkacze tworzyli magię od zarania dziejów. W dzisiejszych czasach tkacze ręczni nadal tworzą niesamowite dzieła sztuki ze sznurka. Są to tzw. makramy, czyli dzieła powstające z odpowiedniego splotu sznurka. Popularne makramy to makramy ścienne, łapacze snów czy lampiony, choć tak naprawdę wiele zależy od inwencji twórcy.

Szycie. Z umiejętnością szycia można zrobić naprawdę wiele. Łatwo powiedzieć, że to rzemiosło jest popularną kategorią rękodzieła. Możesz też zdecydować się na skierowanie swojej oferty do szerokiego grona odbiorców w Intrenecie.

To naprawdę zależy od Ciebie, czy zdecydujesz, co lubisz robić. Wszystkie wybory są tak wspaniałe i liczne.