wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Praca zarobkowa czy bezpłatny staż?

Studenci stoją przed ciekawym dylematem, jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy i zdobywanie doświadczenia. Mogą albo uzyskać pracę na poziomie podstawowym, aby zrównoważyć kosztowne życie w akademiku, albo mogą uzyskać staż, z którego skorzystają po ukończeniu studiów. Chociaż praca pozwala na opłacenie rachunków, nie zawsze jest to najlepsza pozycja, która pozwoli Ci awansować po szczeblach kariery. Z drugiej strony staż może okazać się cennym doświadczeniem, które później może przynieść niesamowite możliwości. Jedynym problemem jest to, że wiele staży nie jest płatnych. Więc który wybór jest najlepszy dla Twojej przyszłości?

Zanim wybierzesz: myśl długofalowo

Wiele osób podejmuje decyzje w oparciu o ich obecną sytuację. Jednak, aby zapewnić przyszły sukces, musisz poświęcić czas na przemyślenie i zaplanowanie przyszłości. Gdzie chcesz być za pięć lat, dziesięć lat i tak dalej? Jeśli masz ambitne plany zawodowe, praca w niepełnym wymiarze godzin jako baristy czy kelnera nie będzie dobrym wyborem.

Wiele firm zatrudnia stażystów

Po prostu bardziej sensowne jest, aby pracodawca zatrudnił osobę młodą, która została już przeszkolona przez firmę. Nie zapominaj, że istnieje kilka stanowisk dla początkujących, które są bezpośrednio związane z twoim kierunkiem studiów. Na przykład osoby studiujące informatykę lub technologię mogą być w stanie znaleźć stanowisko w dziale pomocy IT.

Zarówno praca zarobkowa, jak i staże mają swoje wady i zalety; musisz tylko zdecydować, jaki jest najlepszy wybór dla Ciebie teraz i w przyszłości. W zależności od tego jakie wybierzesz stanowisko w pożądanej dziedzinie kariery, Twoje przyszłe CV będzie imponujące. Idealnie byłoby, gdybyś mógł dostać płatny staż lub zrównoważyć staż bezpłatny z pracą w niepełnym wymiarze godzin. Poszukaj elastycznych staży, które pozwolą Ci wybrać godziny lub zobowiązać się do jednego lub dwóch pełnych dni, zamiast kilku godzin dziennie. Weź również pod uwagę pracę w niepełnym wymiarze godzin.

Nie przeocz niczego jako okazji do nawiązania kontaktów. Nawet stanowisko w lokalnej kawiarni może pomóc Ci nawiązać kontakty z odnoszącymi sukcesy biznesmenami i kobietami w Twojej społeczności. Właściwe studia, staże i praca będą wyglądać świetnie w CV, ale właściwe kontakty z ludźmi na tych stanowiskach są jeszcze ważniejsze, jeśli chodzi o zdobycie przyszłej pracy.