wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Praca zdalna a studia. Jak pogodzić i nic nie stracić?

Praca zdalna staje coraz powszechniejsza. Dodatkowo jest możliwość realizacji zadań zawodowych w najodpowiedniejszym dla siebie czasie. Oczywiście nie w każdym przypadku, jednak jest to opcja najbardziej korzystna. Dla wielu studentów podjęcie dodatkowej pracy online staje się zastrzykiem finansowym. Jak jednak pracować i uczyć się jednocześnie? Jak być efektywnym w wykonywaniu swoich obowiązków?

Stwórz swój harmonogram dnia

Praca w domu może być trudniejsza niż się wydaje. Dom jest pełen innych rozrywek, których w zwykłej pracy nie spotkamy. Dodatkowo student musi znaleźć złoty środek na pogodzenie pracy ze studiami. Konieczne jest ustalenie własnego harmonogramu i pilnowanie go jak oka w głowie. Świadomy wybór czasu na naukę, pracę i oczywiście rozrywkę pozwoli wypełniać obwiązki. Nie będziemy przy tym tracić czasu na rzeczy mniej ważne. Jednocześnie nie bądź zbyt sztywny. Staraj się nie przesadzać z harmonogramem i uwzględniaj przerwy, jeśli możesz. Znajdź również czas na relaks.

Ogranicz media społecznościowe do minimum

Kiedy jesteś w domu, możesz łatwo zameldować się w mediach społecznościowych, kiedy tylko chcesz i być może mieć włączony telewizor w tle. Ale nieustanny zalew wiadomości tylko zwiększy twój niepokój i stres. Każdy przynajmniej raz stracił poczucie czasu podczas przeglądania Internetu. Świadomość, że zmarnowaliśmy godzinę na czytaniu informacji, z których połowy nie pamiętamy, jest frustrujące. Niestety tak funkcjonują media. Zabierają cenny czas, „rozstrajają” i nic nie dają w zamian.

Nie zapominaj o swoim zdrowiu

Chociaż niektórzy żartują o objadaniu się lub piciu, aby poradzić sobie ze stresem, ważniejsze niż kiedykolwiek jest utrzymanie zdrowych nawyków. Nawadniaj się, ćwicz i korzystaj ze świeżego powietrza, jeśli możesz. Jedz zdrowo i unikaj zbyt dużej ilości cukru. Dbanie o siebie w ten sposób również będzie miało pozytywny wpływ na osiągane sukcesy.

Ponadto dobrym pomysłem jest dodanie kilku praktyk, które mogą poprawić zdrowie psychiczne. Rozpocznij każdy dzień od praktyki wdzięczności, wymieniając kilka rzeczy, za które jesteś wdzięczny. YouTube zawiera bezpłatne filmy o jodze i medytacji.