wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Jak wykorzystać kolejne „koronaferie”?

Wiosenny lockdown znacznie wpłynął na życie społeczne, gospodarcze oraz przede wszystkim wewnętrzne jednostki. Wielu z nas postanowiło wykorzystać wolny czas na własny, indywidualny rozwój. Pierwszy lockdown minął, ludzie ruszyli do pracy z większą energią, a w październiku znowu zamknęli nas w domach. Jak poradzić sobie z kolejnym lockdown’em i wykorzystać jesienne koronaferie? 

Naucz się czegoś nowego!

W życiu codziennym, w którym znaczną część poświęcamy na szkołę, studia czy pracę często brakuje czasu na naukę czegoś, co zawsze siedziało nam z tyłu głowy. Marzysz o znajomości innego języka? Chciałbyś nauczyć się rysować? Kręci Cię montaż filmowy? To jest idealny moment, żeby spróbować swoich sił, ponieważ masz na to czas! Po ostatnim lockdownie znacznie poszerzyły się zakresy nauki online, w internecie znajdziesz mnóstwo kursów językowych, artystycznych warsztatów online oraz wiele innych aktywności, których można nauczyć się w domu.   

Nadrób zaległości!

Ile razy chciałeś obejrzeć jakiś film lub  przeczytać książkę polecaną w internecie? Bagaż klasycznych powieści czy filmów jest bardzo duży a ich dostępność w internecie, zdecydowanie wystarczy Ci na kolejne dwa miesiące spędzone w domu. Pogoda już nie jest tak słoneczna i piękna jak przy pierwszym lockdownie, a deszcz za oknem i długie wieczory jeszcze bardziej zachęcają do poświęcenia ich na trzygodzinny film lub ciekawą książkę. Zamknięte biblioteki wcale nie są wykluczającym powodem, ponieważ wachlarz e-booków w internecie jest teraz bardzo duży.

Zaplanuj swoją przyszłość

Do tej pory świat pędził jak szalony, natomiast przymus spędzenia więcej czasu w domu,  znacznie go zatrzymał. W związku z tym dzień lub kilka dni poświęconych na dokładne przemyślenie i zaplanowanie swojej przyszłości nie zrobi żadnej różnicy. Zastanów się, czego potrzebujesz się nauczyć w kontekście realizacji swoich planów, a nawet marzeń na przyszłość. Rozłóż ich realizację na fazy i etapy oraz podejmij pierwszy krok! Nie musi to być od razu wielki plan rozwoju. Nawet podszkolenie umiejętności, która zawsze sprawiała Ci trudność czy zwykłe rozplanowanie swojej przyszłej pracy jest dobrym krokiem w kierunku Twojej kariery.

Wycisz swój umysł i zadbaj o siebie

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co jest dla Ciebie ważne w życiu oraz czy Twoje życie wygląda tak, jakbyś chciał? Teraz jest czas, żeby pomyśleć o sobie i zadbać o swoją psychikę. Jeżeli potrzebujesz pomocy, psychoterapeuci wprowadzili w swoją ofertę spotkania online, które wykluczają wymówki związane z brakiem czasu, trudności dojazdu, a  niekiedy są nawet tańsze od tych stacjonarnych.

Na nasz stan psychiczny znacznie wpływa aktywność fizyczna, a zamknięcie siłowni czy basenów wcale nie jest wytłumaczeniem braku trenowania. Nie zachęcamy,  przerabiać  Twój salon na domową siłownię, ale trochę ćwiczeń siłowych, jogi czy medytacji na pewno pozytywnie odbije się na Twoim samopoczuciu.