wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

6 sztuczek, które pozwolą Ci stworzyć najlepszą prezentację multimedialną

Stworzenie skutecznej prezentacji, która ma dobry wizualny i emocjonalny wpływ na słuchaczy, ma fundamentalne znaczeni. Twój sukces w referowaniu w rzeczywistości zależy od prezentacji i dlatego konieczne jest stworzenie pracy dynamicznej, urzekającej i będącej w stanie przykuć uwagę i ciekawość odbiorców.

Najszerzej wykorzystywanym programem do tego celu jest oczywiście PowerPoint. W ostatnich latach ewoluował, wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku i nowym potrzebom konsumentów. W rzeczywistości ten program zawiera wiele nowych narzędzi i różnych funkcji do dodawania efektów. Umożliwia również tworzenie prezentacji z grafiką w wysokiej rozdzielczości, efektowną i intrygującą. Oczywiście najważniejsza jest wiedza o tym, jak opanować różne narzędzia udostępniane przez program PowerPoint. Istnieje również kilka sztuczek, które przyczyniają się do tworzenia najnowocześniejszej prezentacji.

Prosta, ale skuteczna okładka

Chociaż z pewnością nie jest to część najważniejsza to najlepiej nie marnować czasu na wykonanie skomplikowanej okładki – lepiej zainwestuj ten czas w stworzenie centralnej części prezentacji. Wystarczy zadbać o to, aby stylistycznie nawiązywała do całości.

Automatyczny start

Aby uniknąć przerwy, która musi wystąpić podczas ładowania prezentacji PowerPoint, można zapisać pliki z rozszerzeniem -pps zamiast -ppt. Stworzysz w ten sposób odtwarzany plik PowerPoint, który uruchomi się automatycznie, gdy tylko rozpoczniesz prezentację.

Edytuj własne obrazy

Dokonywanie zmian w obrazach w celu włączenia ich do prezentacji to dobra technika dodawania osobistego akcentu i podkreślania aspektów, które mają większe znaczenie dla tematu. Możesz wyróżnić treść, bawić się kontrastami lub dodać żywe notatki, aby przyciągnąć uwagę odbiorcy.

Użyj efektów, aby skupić uwagę na sobie

Właśnie dlatego, że celem jest tworzenie wciągających prezentacji, czasami wzrok widza skierowany jest bardziej na slajdy niż na rozmówcę. Ale kiedy musisz zwrócić na siebie uwagę, możesz nacisnąć przyciski „B” lub „W”, które od razu sprawią, że ekran będzie całkowicie czarny lub całkowicie biały. W ten sposób uwaga zostanie szybko i skutecznie skierowana na twoją osobę.

Używaj wielu obrazów, różnych efektów i wielu kolorów

Aby stworzyć efektywną prezentację, bardzo ważna jest wiedza, jak prawidłowo używać i wstawiać różne efekty. Używaj jasnych kolorów, aby uatrakcyjnić slajdy i przyciągnąć uwagę.

Zminimalizuj listy punktowane

Profesjonalne i skuteczne listy punktowane nie są najlepszym rozwiązaniem. Chcąc utrzymać wysoki poziom uwagi należy tworzyć zdania. Dużo lepiej jednak używać krótkich, zwięzłych, ale wyczerpujących zdań, ewentualnie opatrzonych obrazami objaśniającymi.