wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Usuwanie pluskiew – jak zrobić to skutecznie, aby problem więcej się nie pojawił?

Karaluchy czy pluskwy należą do grona owadów, które chętnie zamieszkują nasze domy, a których obecność jest spełnieniem najgorszych koszmarów niejednej rodziny. Pluskwy stanowią też poważne zagrożenie w innych obiektach, takich jak motele, hotele czy budynki użyteczności publicznej. Są skutecznym odstraszaczem, dlatego nikt z nas nie cieszy się na ich widok. Aby jak najszybciej się ich pozbyć, jeśli pojawi się taka konieczność, warto od razu skierować swoje kroki w kierunku dezynsekcji. Czym jest ten zabieg? Czy wykonują go tylko fachowe firmy? Jakich środków używają firmy oraz jakie kroki ze szczebla domowego można podjąć, aby pluskwy były jedynie niespełnionym koszmarem?

  1. Skąd się biorą pluskwy domowe?
  2. Jakie są oznaki, że w miejscu zamieszkania zadomowiły się pluskwy?
  3. Czym jest dezynsekcja pluskwy?
  4. Usuwanie pluskiew Warszawa — profesjonalne zwalczanie pluskiew
  5. Metoda Cryonite — na czym polega?
  6. Ile trzeba zapłacić, by zwalczyć pluskwy?

Skąd się biorą pluskwy domowe?

Kiedy zaczynasz zauważać malutkie robaki pędzące po podłodze lub w głębi szafki z jedzeniem, zastanawiasz się, skąd się wzięły. Przecież w domu panuje porządek, nie można się do niczego przyczepić. I to prawda, bowiem do najczęstszych powodów, dla których pluskwy pojawiają się w domach, nie jest nieporządek, a fakt, iż zadomowiły się u sąsiadów. Pluskwy bez większego problemu mogą przejść do Twojego mieszkania. Trzeba wtedy działać naprawdę szybko, ponieważ pluskwy lubią gnieździć się w starych meblach i ciężko będzie je później wyplenić. Z tego też powodu zaleca się ostrożność w przypadku kupowania wersalek, foteli czy sof, które były już przez kogoś używane, podobnie jak odradzane jest zabieranie mebli ze śmietnika do domu, ponieważ mogą w nich być pluskwy.

Jakie są oznaki, że w miejscu zamieszkania zadomowiły się pluskwy?

Skąd wiadomo, że są w domu pluskwy? Przecież to stosunkowo małe insekty, które dodatkowo doskonale potrafią się ukrywać! Otóż bardzo charakterystyczne dla inwazji pluskiew są ukąszenia na skórze. Pojawiają się w rzędach bądź grupach, są czerwone, drobne i swędzące. Mogą występować zarówno na odsłoniętych, jak i nieco zasłoniętych obszarach, najczęściej jednak w okolicy pleców, szyi, ramion czy nóg.

Poza ukąszeniami warto zwracać uwagę na to, czy na materacach, meblach czy pościeli nie ma śladów krwi bądź plam po odchodach insektów. Mają one charakterystyczny zapach. Aktywność pluskiew przypada na noc, więc warto przyjrzeć się, czy na pościeli, za obrazami czy w szczelinach podłóg nie ma oznak skórki linienia.

Czym jest dezynsekcja pluskwy?

Zwalczanie pluskiew to bardzo ważne zagadnienie! Jest to specjalny zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się pluskiew domowych ze swojego mieszkania. Pluskwa domowa może zostać usunięta dzięki wykorzystaniu profesjonalnych preparatów wykorzystywanych przez osoby wyspecjalizowane w tym temacie. Jeśli plaga pluskiew domowych jest Twoim poważnym zmartwieniem, a ugryzienia pluskwy domowej zaczynają pojawiać się coraz częściej, koniecznie sięgnij po profesjonalne środki i postaw na usuwanie pluskiew Warszawa!

Usuwanie pluskiew Warszawa — profesjonalne zwalczanie pluskiew

Dezynsekcja pluskwy Warszawa to konieczny krok, jaki musisz podjąć, aby pozbyć się insektów ze swojego domu. W zwalczaniu pluskwy domowej pomogą profesjonaliści oraz środki, które sprawdzą się doskonale w takiej sytuacji. Zanim rozpoczęty zostanie proces dezynsekcji, warto podjąć kilka kroków przygotowujących do usługi zwalczania pluskiew. Należy spakować wszystkie zabawki i maskotki do worków foliowych, a po zabiegu trzeba wyprać je w temperaturze min. 60 stopni Celsjusza. Kolejnym krokiem jest wyjęcie wszystkich ubrań oraz pozostałych rzeczy z mebli i złożenie ich w jednym miejscu. Meble należy nieznacznie odsunąć od ścian, wiszące przedmioty również trzeba ułożyć w jednym miejscu, a z okien powinny zniknąć firany i zasłony. W uszczelnionych workach powinny znaleźć się artykuły spożywcze i higieniczne.

Dezynsekcja Warszawa to gwarancja wykorzystania fachowej wiedzy, najlepszego sprzętu oraz środków, które sprawią, że obecność pluskiew pozostanie jedynie przykrym wspomnieniem. Przykładowe środki oferuje sklep z preparatami na pluskwy Warszawa.

Metoda Cryonite — na czym polega?

Bardzo często stosuje się wymrażanie pluskiew w celu pozbycia się ich z domu lub mieszkania. Jest to metoda ekologiczna i bardzo bezpieczna. W tym przypadku wykorzystywany jest dwutlenek węgla, a dokładniej rzecz ujmując — suchy śnieg. Wnika doskonale we wszelkie zakamarki, a jak wiadomo, pluskwa zdecydowanie unika światła. Zabiegi te przeprowadzane są przez profesjonalne firmy, które warto wynająć, aby dezynsekcja przebiegła w 100% skutecznie!

Ile trzeba zapłacić, by zwalczyć pluskwy?

Obecność pluskwy sprawia, że pierwsze, o czym myślimy, to samodzielne się jej pozbycie. Decyzja ta wydaje się logiczna — środki w sklepach są stosunkowo tanie, a poza tym nie trzeba płacić fachowcom za ich pracę. Jednak rzeczywistość pokazuje, że rzadko kiedy udaje się w pełni wyplenić pluskwy i prędzej czy później dezynsekcja jest konieczna.

Stawka za usunięcie pluskiew z domu wynosi zwykle kilkaset złotych. Koszty zależą od wielu czynników, np. metraż domu, wielkość populacji insektów czy wybór stosowanych środków oraz wybór konkretnej metody.