wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas nauki hiszpańskiego i jak ich uniknąć

Jak to jest, że niektórym nauka język obcego przychodzi z łatwością, a inni mają z tym duży problem? Siedzenie wiele godzin nad książką i studiowanie jednego zagadnienia czy brak umiejętności użycia zdobytej wiedzy może mocno frustrować. Jeśli i u siebie zauważasz podobne symptomy, to musisz jak najszybciej zweryfikować sposób nauki. Czasami wystarczą niewielkie zmiany, aby osiągnąć oczekiwany sukces.

Komunikacja to podstawa

Nauka każdego języka, nie tylko hiszpańskiego musi opierać się na dobrym planie pracy. Uczenie się wielu kwestii na raz, po trochu, bez czasu na powtórzenia to duży błąd. Przyswojenie jednego dnia 100 słówek i poznanie kilku czasów czy zasad gramatycznych nic da bez próby użycia tej wiedzy w odpowiednim kontekście. Mówienie w obcym języku, nawet na początku nieporadne to klucz do sukcesu. Próby komunikowania się to najlepszy sposób do rozumienia języka i myślenia w nim. Po pewny czasie zaczniesz odczuwać radość z każdego wypowiedzianego zdania i będziesz postrzegać świat z innej perspektywy. Nie musisz mówić od razu, jak rdzenni Hiszpanie, aby bawić się językiem uczyć się wyrażać w nim swoje emocje.

Różne metody, więcej możliwości

Rzadko bywa tak, że wystarczy jedynie samodzielna nauka języka w domu. Owszem, można przygotować sobie solidny grunt pod dalszą naukę, ale to nie wystarczy. Dodatkowo wart zapisać się na kurs hiszpańskiego online, podczas którego będzie można zweryfikować swoją wiedzę oraz rozszerzyć ją. Komunikacja  z innymi uczestnikami kursu oraz prowadzenie przez doświadczonego native’a speakera to duże wsparcie dla kursanta. Oprócz tego zyskasz dostęp do bardzo dobrych pomocy dydaktycznych i aplikacji mobilnej. Dzięki takim udogodnieniom nauka hiszpańskiego stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Multimedia, książki i rozmowy

Tak, jak nie wystarczy samodzielna nauka  w domu, tak samo nie możesz opierać się tylko na szkole językowej. Dodatkowo warto sięgać po dobre podręczniki językowe, w których znajdziesz mnóstwo ciekawych ćwiczeń. Prawidłowe, ułatwiające przyswajanie wiedzy rozplanowanie treści również  ma duże znaczenie. Tak samo dużo dobrego wnoszą filmiki YT, podcasty oraz filmy i różne programy w języku hiszpańskim. Aby jeszcze lepiej przyswajać wiedzę twórz fiszki na kolorowych karteczkach z nowymi słówkami. Rozmowa z innymi po hiszpańsku w mediach spolecznościowych to również bardzo dobry pomysł. .Oprócz tego warto rozważyć wyjazdy na obozy czy wycieczki ze szkoły językowej. Podsłuchiwanie języka „na żywo” i próba rozmowy z Hiszpaniami to niezwykle ciekawe doświadczenie.

Musisz połączyć kilka metod pracy, aby nauka przyniosła Ci upragnione efekty. Cierpliwość, dokładność i pomysłowość pozwolą Cu osiągnąć zamierzony cel, czyli mówienie po hiszpańsku płynnie i ze zrozumieniem.