wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Czy warto iść na studia?

To pytanie jest nie do uniknięcia dla przyszłych studentów, ciągle ono wraca i odpowiedź na nie nie należy do najłatwiejszych. Zastanawiamy się, po co nam są studia, a jak już zdecydujemy się na nie, nurtuje nas pytanie, na jaki kierunek się zdecydować. Czy warto decydować się na studia po sam  dokument? W tej sytuacji najlepiej postawić sobie za i przeciw. Wtedy zdecydowanie będzie łatwiej podjąć ostateczną decyzję.

Posiadanie studiów, a praca

Niestety nie ma reguły, która jasno by określała to, że jeśli ukończyliśmy studia, powinniśmy bez problemu dostać dobrą oraz dochodową pracę. Według statystyk aż połowa Polaków nie pracuje w zawodzie wyuczonym. Dokładnie 53% Polaków pracuje na takim stanowisku, na jakie nie posiada wykształcenia. Dane te wzbudzają wątpliwości oraz powodują, że pojawiają się pytania typu, „po co mi te studia, skoro i tak nie będę pracował w zawodzie?”.

Studia to nie tylko nauka

Na studiach nauka jest bardzo ważna, ale prawdą jest, że nie tylko nauką człowiek żyje. Studia są najlepszym czasem na nawiązanie przyjaźni na lata, bądź też poznanie miłości swojego życia. Jest to tak naprawdę najfajniejszy moment, kiedy można poznać ekstra ludzi.

Studia powinny być początkiem czegoś nowego i najczęściej są początkiem nowej znajomości, bądź też kariery. Wybierając kierunek studiów, niezwykle ważne jest to, na jaki się udamy. Rozmyślanie o przyszłości zastanawianie się, co będziemy robić w swoim życiu może przynieść wiele korzyści, także materialnych. Jeśli będziemy spełnieni, a dodatkowo nasz dochód będzie zadowalający to czego tak naprawdę więcej chcieć.

Przeciw studniom oraz za studiami

Zakończenie studiów jest jednoznaczne ze zdobyciem wykształcenia. Wraz z odebraniem dyplomu, mamy większą szansę na znalezienie dobrze płatnej i lubianej przez nas pracy. Co powinno zachęcić do ich rozpoczęcia.  Podczas kształcenia się nasz umysł jest ciągle rozwijany, a nasze zainteresowania są w pewien sposób powiększane. Zaletą studiów są nowe znajomości, które w przyszłości mogą zaowocować. Jedyne tak naprawdę, co może nas spotkać na studiach negatywnego to wynik egzaminu, czy niechciane zaliczenie. Mimo wszystko warto udać się na studia i dążyć do ich skończenia. Zacisnąć zęby na terminy kolokwium, dalej realizować swój cel oraz udoskonalać swoją wiedzę. Szczególnie jeśli mamy już jakiś pomysł na życie i chcemy zdobyć konkretny zawód. Z myślą o swojej przyszłości oraz przyszłej karierze warto rozwijać samego siebie.

Kierunki studiów

Najpopularniejszym kierunkiem studiów od lat jest prawo, medycyna i informatyka. Zaraz za nimi niesłabnąca ekonomia i pedagogika. Studenci także często decydują się na zarządzanie, automatykę i robotykę, oraz budownictwo i architekturę. Kierunek administracja, finanse i rachunkowość cieszą się licznymi słuchaczami od lat. Mniej popularnymi, ale jednak ciągle modnymi kierunkami są: mechanika i budowa maszyn, dietetyka, a także psychologia.