wsh.net.pl

Wyższa Szkoła Handlowa – studiuj razem z nami

Dla kogo studia dziennikarskie?

Wybór odpowiedniego kierunku studiów nie jest łatwym zadaniem. Należy uwzględnić nie tylko zainteresowania, ale również osobiste predyspozycje. Dziennikarstwo to świetna propozycja dla humanistów, ale nie tylko. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy marzą o zawodzie redaktora, reportera czy też prezentera. Nie każdy jednak wie, że ogromną rolę odgrywają tutaj zdolności komunikacyjne. Z pewnością nie jest to opcja dla introwertyków, którzy mają problem z nawiązywaniem nowych relacji. Dziennikarz jest zmuszony do współpracy z wieloma osobami, co nie zawsze jest proste.

Po pierwsze pasja

Dziennikarstwo jest idealny kierunkiem dla tych, którzy pasjonują się tą branżą i chcą odkryć jej tajniki. Bez tego trudno o wybitne osiągnięcia zawodowe. Prawdą jest, że wiele osób tafie na studia dziennikarskie „przypadkowo”. Mogłoby się wydawać, że jest to prosty i przyjemny kierunek, jednak trzeba pamiętać, że wymaga on ogromu pracy. Zdobycie tytułu to za mało, aby odnieść sukces.

Lekkie pióro

Ci, którzy chcą pracować w redakcji muszą pamiętać o konieczności posiadania lekkiego biura. Należy podkreślić, że przygotowanie profesjonalnego reportażu jest o wiele trudniejsze, niż napisanie postu blogowego lub krótkiej notki prasowej. Nie każdy dobrze odnajduje się w specyficznym języku dziennikarskim. W przypadku artykułów internetowych publikacje zwykle muszą zostać dopasowane zarówno do potrzeb czytelników, jak i algorytmów wyszukiwarki.

Łatwość komunikacji

Studia dziennikarskie są odpowiednie również dla tych, którzy nie mają problemu z komunikacją. Dla reportera lub prezentera ważne jest nawiązywanie nowych kontaktów. Praca z ludźmi pochodzącymi z różnego środowiska bywa prawdziwym wyzwaniem. Głównym celem dziennikarza jest pozyskanie możliwie największej ilości informacji na dany temat. Strategia zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji. Konkurencyjność w branży jest wysoka. Właśnie dlatego omawiany zawód wymaga poświęceń, dużego zaangażowania oraz wiedzy. Potrzebna jest również motywacja oraz chęć samorozwoju.